EXPEDICE HARVAL 2016

6. 8. 2016

Po týdnech příprav a plánování se všichni účastníci expedice HARVAL 2016 sešli brzo ráno u hasičárny. Musím pochválit všechny za přístup, na nikoho jsme nemuseli čekat a v šest hodin vyrazili přistaveným autobusem směr harrachovské Rýžoviště. Samotná cesta do Harrachova dávala tušit, že nás dnes čeká výjimečný zážitek. Rýžoviště nás přivítalo mlhou. Po rychlé přípravě materiálu, seznámení všech účastníků s trasou expedice, jsme se vydali směrem Ručičky. Krátká zastávka a doplnění tekutin na Ručičkách a pokračovali jsme na Dvoračky. Tam už začalo prosvítat sluníčko. Cestou pod kotlem se nám naskytl nádherný výhled na vrchol Kotle. Dále jsme pokračovali na Horní Mísečky a během cesty někteří účastníci stačili sbírat i houby. Krátké posezení, taktická porada a vzhledem k dobrému času jsme se rozhodli vyrazit mimo program také na Medvědín. Cestou z Medvědína jsme si vyzkoušeli, jak se chodí po sjezdovce v létě. Po překonání sjezdovky jsme se již vydali směr Rovinka. Cestou navštívili několik vyhlídek a příjemně unaveni dorazili na Rovinka. Dali jsme si oběd v místní restauraci a vyrazili směr Žalý, poslední vrchol tohoto dne. Na vrcholu proběhlo poslední občerstvení a pozvolna jsme vyrazili směr Křížovky a Valteřice.

Expedice byla slavnostně ukončena v hasičárně opékáním buřtů.

Na závěr několik statistických údajů. Expedice se zúčastnilo 23 členů. Délka trasy 33 km (měřeno krokoměrem).